Bilgi Al

×
Destek
× Hakkımızda Ürünler
Çözümler
Sektörler
Kaynaklar
Destek

Yeni Nesil Çözüm

Günden  güne gelişen dijital dünya, hayatımızın her alanında kolaylık sağlarken bir yandan da büyük riskleri beraberinde getirmektedir. Özellikle de kurumların “iş odaklı teknoloji” yaklaşımından “teknoloji odaklı iş” yaklaşımına geçiş yapması ile teknoloji ihtiyaçlarındaki sınır genişlemekte ve hizmet anlayışları değişmektedir.
Kurumlar için dijital ortamdan verilerin güvenli olarak elde edilmesi, verilerin güvenli olarak işlenmesi, saklanması, ilgili birimlere hızlıca iletilmesi ve bu akışın durmaması için teknoloji tüm hizmetlerin merkezinde konumlanmaya devam etmektedir.
Bu artan kurumlar ve sistemler arası entegrasyon, hassas ve kritik öneme sahip ağların artık tamamen kapalı kalamamasına sebep olmakta ancak bu hassas ağların veri alış verişleri güvenlikten taviz vermeyen bir çözüme ihtiyaç duymaktadır.

DataFlowX ağlar arası yeni nesil veri diyotu, DataBrokerX ve DFXClient çözümlerinden oluşan "Ağlar Arası Güvenli Bilgi Geçidi Çözüm Ailesi" ile hassas ve kritik ağlarınızı donanım tabanlı ve fiziksel seviyede izolasyonunu korurken, bir yandan da bu fiziksel güvenlik tedbirinden ödün vermeden güvenle veri alış verişi yapabilmenizi sağlamaktayız.

Sadece tek yönlü ve temel bir veri diyotu olmanın ötesinde, üzerinden geçen verilerin içerikleri ve öznitelikleri doğrultusunda, kural tabanlı güvenlik politikaları ile ağlarınız arasındaki veri akışına hakim olmanızı sağlayan DataFlowX çözüm ailesi, veri aktarımlarınız için artık manuel işlemler ve insan müdahalesi ihtiyacını ortadan kaldırarak tüm sürecinizi otomatik ve kesintisiz olarak sürdürmenize yardımcı olur.

DataFlowX Kurumların Güvenliği İçin Neler Yapar?

Aynı anda pek çok güvenlik politikası belirlenebilmesini ve verilerin bu belirlenen kurallara göre iletimini sağlar.

Sadece tek yönlü iletime izin vererek muhtemel veri sızıntılarını ve güvenlik ihlallerinin önüne geçer.

Ağları izole ederken akışının da aksamamasını sağlar.

Aktarım sırasında gerçekleşen tüm işlemlerin ve dosya aktarımlarının kayıtlarını tutarak istenildiğinde ayrıntılı olarak incelenebilmesine olanak tanır.

Veri tiplerini tanıyarak her biri için farklı politikaların belirlenebilmesini mümkün kılar.

Neden DataFlowX ?

HESAP YÖNETİMİ

DataFlowX ile gelen Active Directory entegrasyonu, kurumunuzdaki tüm kullanıcıların hızlı bir şekilde sisteme erişmesini sağlar.

KAYIT YÖNETİMİ

DataFlowX sistem üzerinde gerçekleşen tüm erişimlerin ve veri aktarımlarının olay kayıtlarını saklar, kayıtları SYSLOG formatında aktarabilir.

ŞABLON DOĞRULAMA

DataFlowX, uygulamaların veya veri tabanlarının haberleşmek için ilettikleri XML verilerinin şablon kontrollerini yaparak yalnızca doğrulanmış ve uygun  mesajlarının iletilmesini sağlar.

KOLAY YÖNETİM ve KULLANIM

Kullanıcılar DataFlowX üzerinden dosya aktarmak için, hem SFTP hem de kullanıcı dostu olan WEB arayüzünü kullanabilir. «Sürükle-Bırak» ile çalışan web tabanlı arabirimi, kullanıcıların herhangi bir destek gerekmeden sistemi kullanabilmesini sağlar.

KURAL TABANLI POLİTİKALAR

DataFlowX, güvenlik kontrolleri sayesinde sadece önceden tanımlanmış kriterlerle eşleşen verilerin geçmesine izin verir, kurallar dışında kalan verilerin geçişinize izin vermez ve ihlal girişimleri raporlar.

SAĞLAM TASARIM

DataFlowX modüller arası veri aktarımını kendine özgü blok tabanlı protokolü ve PKI metodolojisi ile şifreli olarak gerçekleştirir. Bu sayede yüksek performanslı ve güvenli hizmet sunar, saldırılardan etkilenmez.

Siber Güvenlikte DataFlowX Farkı

40+

Güçlü Güvenlik Yönetim Özellikleri

10+

Her Geçen Gün Artan Protokol Desteği

EAL4+

CC EAL4+ Sertifikası

Mutlak Koruma

Fiziksel Seviyede İzolasyon

Teknoloji/İş Ortakları